TC Merkez Bankası'nın, TFSF'nin teknik desteği ile düzenlediği;

TC Merkez Bankası'nın TFSF'nin teknik desteği ile düzenlediği “Ekonomi ve İnsan” Konulu Uluslararası Fotoğraf Yarışmasında Ödül Alan Eserlerin Yer Aldığı Sergi Ankara'lı Sanatseverlerle Buluştu.


Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası kurumsal kimliğinin ulusal ve uluslararası platformda tanıtılması, kültürel ve sanatsal faaliyetlerin artırılması, iletişim kanallarının güçlendirilmesi amacıyla yürüttüğü kültürel ve sanatsal faaliyetlere bu yıl bir yenisini daha ekleyerek, Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu TFSF ile birlikte fotoğraf sanatı ile sanatçılarının desteklenmesi amacıyla “Ekonomi ve İnsan” temalı uluslararası bir fotoğraf yarışması düzenlemiştir. 


Yarışmaya 30 ülkeden 1.362 sanatçının 4.781 fotoğrafla katılmıştır. Yarışma Seçici Kurulu on adet fotoğrafı ödül almaya, yüz adet fotoğrafı ise sergilenmeye layık bulmuştur. 110 fotoğraftan oluşan sergi; Türkiye, Vietnam, Çek Cumhuriyeti, Çin Halk Cumhuriyeti, Hindistan, Bangladeş, İran, Malezya’dan fotoğraf sanatçılarının eserlerini bir araya getirmektedir. Serginin açılışı 7 Kasım'da kalabalık bir izleyici ile açılmıştır. Sergi, 8-21 Kasım 2017 tarihleri arasında Ankara Cer Modern Sanatlar Merkezinde ziyaret edilebilir. Sergi ileri bir tarihte İstanbul'da da izlenime açılacaktır.


TCMB Uluslararası Fotoğraf Yarışması Sergisi Cer Modern Sanatlar Merkezinde:

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından düzenlenen “Ekonomi ve İnsan” konulu fotoğraf yarışmasında dereceye giren 10 adet eser ile sergilenmeye değer bulunan 100 adet eser, 8-21 Kasım 2017 tarihleri arasında Cer Modern Sanatlar Merkezinde sanatseverlerle buluşacaktır. 
Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, insan ve ekonomi arasındaki yakın ilişkinin farklı beşeri, fiziki ve bölgesel coğrafyalarda çekilecek fotoğraflarla belgelenmesi, insanın ekonomik ve sosyal hayata katılımındaki farkındalık düzeyinin artırılması, fotoğraf sanatının ve sanatçılarının desteklenmesi, ulusal ve uluslararası iletişim kanallarının güçlendirilmesi amacıyla kurumsal tarihinde ilk defa “uluslararası bir fotoğraf yarışması düzenlenmiştir.

“Ekonomi ve İnsan” temalı yarışmaya 30 ülkeden 1.362 sanatçının 4.781 fotoğrafla katılım sağladığı yarışma Eylül ayında sonuçlanmıştır.  Yarışma Seçici Kurulu on adet fotoğrafı ödül almaya, yüz adet fotoğrafı ise sergilenmeye layık bulmuştur. 110 fotoğraftan oluşan sergi; Türkiye, Vietnam, Çek Cumhuriyeti, Çin Halk Cumhuriyeti, Hindistan, Bangladeş, İran, Malezya’dan fotoğraf sanatçılarının eserlerini bir araya getirmektedir