Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) Yönetim Kurulu ve Dernek Başkanları Gaziantep’te toplandı.

Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) Yönetim Kurulu ve Dernek Başkanları Gaziantep’te toplandı. 
 
TFSF Başkanlar Toplantısı, Gaziantep Fotoğraf Sanatı Derneği'nin (GAFSAD) ev sahipliğinde toplandı. 30 dernek başkanının katıldığı toplantıda,TFSF YK başkanı Doç.Dr.Beyhan Özdemir, Başkan Yardımcısı Dr. Sefa Ulukan, Genel Sekreter Duygu Nazire Kaşıkcı ve Sayman Cengiz Han Günesen federasyonun çalışmaları hakkında bilgi verdi. 
 
GAFSAD gösteri salonundaki toplantının açılış konuşmasın yapan TFSF Başkanı Doç.Dr. Beyhan Özdemir, yapılan çalışmalar hakkında çeşitli bilgiler verdi. Türkiye’de 57 fotoğraf derneğinde yaklaşık 8 bin üyenin bulunduğunu belirterek "Biz her geçen gün büyüyerek gelişen büyük bir aileyiz. Yaşamı fotoğraflayarak, geçmişi ve bugünü geleceğe taşımaya çalışan bir federasyonuz. Son yıllarda fotoğraf sanatına gösterilen ilginin artması, insanların fotoğrafa yönelmesi ve dernek çatısı altında bir araya gelmesi bizim için önem arz etmektedir." diye konuştu. Genel Sekreter Duygu Nazire Kaşıkcı Mayıs 2017den bu yana federasyon tarafından yapılan çalışmalar, dernek formları ve iletişim konularından bahsetti. Başkan Yardımcısı Dr. Sefa Ulukan TFSF'nin kurumsal kimliğini güçlendiren çalışmalar, uluslararası ilişkiler, MGH projesi ve yarışmalar hakkında bilgi verdi. Sayman Cengiz Han Günesen federasyonunun mali durumu ve derneklerin aidat ödemeleri hakkında genel bir çerçeve sundu.
 
Öğle arası ardından dernek başkanlarının dilek ve önerileri konuşuldu. Talepler ve yapılabilecekler hakkında yönetim kurulu ve dernek başkanları görüşlerini paylaştı. Dernek başkanları yaptıkları çalışmalardan bahsederek diğer derneklere yol gösterici bilgi alışverişi yapılması sağlandı. Dernekler masası ve iletişim bilgilerinin güncel tutulması isteği ile toplantı sonlandırıldı.
 
Toplantı sonrasında dernek başkanlarının katılımıyla, GAFSAD Başkanı Hasan Yelken’in "Barak" konulu fotoğraf sergisinin açılışı Gaziantep Valilik Özel Kalem Müdürü Aslan Tektaş, Kültür ve Turizm İl Müdürü M. Bülent Öztürk, Türkiye Fotoğraf Federasyonu Başkanı Doç.Dr. Beyhan Özdemir tarafından Münif Paşa İl Halk Kütüphanesi sergi salonunda yapıldı. 30 Kasım’a kadar açık kalacak olan sergide Barak kültürünü anlatan fotoğraflar yer alıyor.
 
GAFSAD Başkanı Hasan Yelken’de federasyon toplantısına ev sahipliği yapmaktan keyif aldıklarını belirterek "Bu toplantı hem fotoğraf sanatının, hem de Gaziantep’in tanıtımı açısından güzel bir çalışma oldu. Türkiye’nin çeşitli kentlerinden gelen başkanlarla fotoğrafı konuştuk, ardından kentimizi tanıttık." dedi. 
 
Başkanlar Toplantısının ikinci günü, yönetim kurulu ve dernek başkanları Gaziantep’i fotoğraflamak için bir araya geldi. Zeugma müzesi, Gaziantep Kalesi ve sokakları gezildi. Gaziantep’in tarihi dokusu, sosyal yaşamı, kültürü, gelenek ve görenekleri, müzeleri, yemekleri, tatlıları, tarih kokan dar sokakları fotoğraflandı.