2018 TFSF Kupası ödül töreni ve sergi açılışı 1 Aralık 2018 Cumartesi günü saat 16:00'da yapılacaktır.
 
Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu tarafından düzenlenen ve konusu serbest olan TFSF Kupası Ulusal Fotoğraf Yarışması 2018 sonuçlandı.  TFSF'yi oluşturan derneklerin ve onların üyelerinin fotoğraf üretimine katkı sağlamak, üyelerin bağlı oldukları derneği sahiplenmesi, desteklemesi ve derneklerin sanat ortamında kaliteli bir rekabet ile kaynaşmasını, birbirlerini sanat ortamında tanımalarını sağlamak ve Türk fotoğraf sanatı için özgün eserlerin oluşmasına ve değerlendirilmesine imkân tanımak için TFSF Kupası düzenlenmektedir. 2018 yılından itibaren Birincilik kupasını 3 kez kazanan derneğe, logosunun üstünde özel tasarlanmış yıldız kullanma izni verilecektir. 
 
TFSF Kupası 2018 için üye dernekler 10 (on) fotoğraf ile yarışmaya iştirak etmiş, dernek üyelerinin her biri yarışmada en fazla 2 (iki) fotoğrafla katılabilmiştir. Yarışma iki aşamalı olarak gerçekleşmiştir. Toplamda 29 üye dernek 290 fotoğraf hem birinci aşamada dernekler arasında hem de ikinci bölümde bireysel olarak değerlendirilmiştir.
 
3 Kasım 2018 Cumartesi günü yapılan Birinci Bölümde seçici kurulda yer alan TFSF Başkanı  Doç.Dr. A.Beyhan Özdemir, Fotoğraf Sanatçısı  İbrahim DEMİREL, Fotoğraf Sanatçısı  Cengiz KARLIOVA ve Fotoğraf Sanatçısı İzzet KERİBAR üye derneklerden gelen fotoğrafları kendi arasında değerlendirilmiştir. Seçici kurulun değerlendirmesine göre TFSF Kupası 2018, Takım Birincilik Kupasını Bursa Fotoğraf Sanatı Derneği-BUFSAD, Takım İkincilik Kupasını Malatya Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği - MAFSAD, Takım Üçüncülük Kupasını Mersin Olba Fotoğraf Derneği - MOF, Takım Mansiyonlarını Mersin Fotoğraf Derneği - MFD, Gölcük Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği - GFSD ve Fotoğraf Sanatı Derneği - FSK fotoğraf dernekleri kazanmıştır.
 
4 Kasım 2018 Pazar günü yapılan İkincilik Bölümde seçici kurulda yer alan TFSF Başkan Yardımcısı Dr. Sefa ULUKAN, Fotoğraf Sanatçısı ve Akademisyen Prof. Emre İKİZLER, Fotoğraf Sanatçısı  Ozan SAĞDIÇ ve Fotoğraf Sanatçısı Özcan TARAS üye derneklerden gelen fotoğrafları bireysel fotoğraflar olarak değerlendirilmiştir. Seçici kurulun değerlendirmesine göre TFSF Kupası 2018 Bireysel Bölümde, Birinciliği/Altın Madalyayı Bülent ŞENTÜRK - GFSD, İkinciliğini/Gümüş Madalyayı Leyla EMEKTAR – MOF, Üçüncülüğü/Bronz Madalyayı Mehmet ÇAKIR - DEFSAD, Bireysel Bölüm Mansiyonlarını Mustafa ÖZTÜRK - MFD, Özcan SARLI – GFSD ve Deniz AYDEMİR – MUFSAT dernekleri üyeleri kazanmıştır.
 
1 Aralık 2018 Cumartasi günü saat 16:00'da TFSF Sanat Galerisinde (İzmir Cad. Sümer 1 Sk. No:14/1-2 Kızılay/Ankara adresinde) takım ve bireysel bölüm bazında ödül kazanan fotoğraflardan oluşan sergi açılışı yapılacak ve dereceye giren dernekler ve dernek üyelerine ödülleri takdim edilecektir. Fotoğraf sergisi 22 Aralık 2018'e kadar ziyarete açık olacaktır.
 
Katılan tüm üye derneklere teşekkür eder, ödül kazanan dernekleri ve üyelerini tebrik ederiz. 1 Aralık 2018'de yapılacak olan Sergi Açılışı ve Ödül Töreni'ne tüm fotoğraf severleri davet ederiz.
 
TFSF Yönetim Kurulu