TFSF ‘’Memleketimden Görsel Hikayeler‘’ Projesinde Son Değerlendirmeler

TFSF ‘’MEMLEKETİMDEN GÖRSEL HİKÂYELER ‘’

PROJESİNDE SON DEĞERLENDİRMELER

 

         Federasyonumuza üye 58 Fotoğraf Sanatı Derneği’nin çağrılı bulunduğu, ‘’Memleketimden Görsel Hikâyeler’’ adlı Belgesel Fotoğraf Projesinin ilk tanıtım toplantısı 17 Mart 2018 Cumartesi günü yapılmıştı. Projenin Editörlüğünü Özcan Yurdalan, Aykan Özener ve Yusuf Aslan üstlenmiş ve federasyon adına TFSF Başkan Yardımcısı Dr.Sefa Ulukan Proje Koordinatörü olarak görev almıştı.

         Geçen bir yıllık zaman süresinde  projeye 34 fotoğraf derneğinden 200'ün üstünde proje gönderildi. Yapılan genel eğitim toplantıları ve Türkiye genelinde bölge toplantıları ile devam projede sona yaklaşmakta.

         1-5 Şubat 2019 tarihleri arasında proje editörleri Kuşadası KUAKMER kültür merkezinde edit kampına başladılar. Bu kamp süresince proje çalışmalarını tamamlayan katılımcıların çalışmaları tek tek gözden geçirilecek.

         Bu kamp sonrasında bölge katılımları göz önünde tutularak Bodrum, Mersin, Ankara ve Edirne'de son bölge toplantıları yapılacaktır.

         TFSF'nin bugüne kadar yaptığı en geniş katılımlı bu proje çalışması için emek harcayan tüm katılımcılara teşekkür ediyoruz.