TFSF'nin ''Gün Doğu'dan Başlar'' Sergisi Brunei Sultanlığında açıldı.

TFSF'NİN "GÜN DOĞU'DAN BAŞLAR" SERGİSİ BRUNEİ SULTANLIĞINDA AÇILDI

Türkiye’nin gün doğumu ve gün batımındaki güzellikleri bu kez Brunei Sultanlığında...  TFSF üye derneklerimizin üyelerinin eserlerinden oluşan "Gün Doğu'dan Başlar" isimli prestij fotoğraf sergisi yenilenen ve yinelenen yüzüyle Brunei Sultanlığında sergileniyor.

 

T.C. Brunei Büyükelçiliği'nin TFSF ile yürüttüğü ortak organizasyon olan "Gün Doğu'dan Başlar"  fotoğraf sergisinin açılışı 21 Ekim Pazartesi günü Brunei Darusselam Üniversitesi (UBD) kütüphanesinde yapıldı. Törene rektör, rektör yardımcısı ve akademik/idari kadrolardan UBD temsilcileri,  Büyükelçiler ve diğer seviyedeki diplomatlardan temsilciler, sanatçılar ve basın mensuplarından oluşan davetliler katıldı.

 

T.C. Brunei Büyükelçisi Sn.Suat Akgün yaptığı açıklamada "Herkesten hem ülkemizin güzellikleri hem sanatçılarımızın eserleri hakkında beğeni aldık. Bu sergiyi açma imkânını Büyükelçiliğimize verdiğiniz ve bu güzel sözleri işitmemizi sağladığınız için tekrar teşekkürlerimi sunmak isterim. Sergi 29 Ekim akşamına kadar açık olacak, takip ediyoruz, öğrencilerin de sergiyi keyif alarak gezdiklerini ifade ediyorlar." şeklinde konuştu.

TFSF'nın bu çalışmasına 28  üye derneğimizden  156  kişi  692 fotoğraf ile katılarak destek vermişti. Bu fotoğraflar arasından Brunei Büyükelçiliğimizle yapılan görüşmeler sonucunda 40 kişiden 40  fotoğraf seçilmiş ve yine aynı isimle fotoğraf sergisi oluşturulmuştur.  Bu sergide eserleri bulunan kişilerin isimleri ve fotoğrafların çekildiği yerler aşağıdaki listede yer almaktadır. Sergide, bu bilgiler künye olarak fotoğrafların yanında yazılı olarak sunulmuştur.

Sergi, "Türkiye Haftası "kapsamında 29 Ekim 2019 tarihine kadar açık kalacaktır.

TFSF Yönetim Kurulu olarak bu fotoğraf sergisine katkı sağlayan tüm dernek üyelerimize teşekkür ederiz. Uluslar arası alanda ülkemizin ve ülkemiz sanatçılarının adını benzer etkinlikler ve organizasyonlarla duyurmaya ve eserlerin uluslar arası paylaşımını sağlamak için çalışmalarımıza devam edeceğiz.