FIAP DÜNYA KUPASI Duyurusu

Fotoğraf Kamuoyuna,

                Son günlerde bazı kişilerin kendi facebook sayfalarında ve sanal medya ortamlarında duyurular yaparak FIAP Dünya Kupası için takım oluşturduğu, bunun için fotoğraf istediği ve hatta bazı ödemeler talep ettiği konusunda şikayet ve bilgi öğrenme amaçlı sorular federasyonumuza iletilmiş olması nedeniyle aşağıdaki açıklamayı yapma gereği duyuyoruz.  

  • Öncelikle federasyonumuz bu konuda herhangi bir kişiyi görevlendirmiş ve yetki vermiş değildir.
  • FIAP Dünya Kupası mevcut kurallarına göre bu kupa için "şahıslar" takım kuramaz. FIAP Dünya Kupasına "sadece" fotoğraf dernekleri ve kulüpleri katılabilir.
  • Dernekler ve fotoğraf kulüpleri kendi takımlarını kendileri kurarlar.
  • “Türkiye takımı“ diye bir takım olamaz, “ülke takımı” diye bir şey yoktur.
  • Bu yıl yapılacak olan FIAP Kulüpler Kupası ile ilgili henüz bir duyuru ve çağrı yapılmamıştır.

 

                Konu hakkında gerçek bilgileri ilk elden okumak isteyenler belgesini okuyabilirler. Bu belgenin bulunduğu FIAP ile ilgili aklınıza gelebilecek her türlü bilgi mevcuttur.

                Ayrıca FIAP ile ilgili her soruyu,  Yönetim Kurulumuz tarafından FIAP Türkiye Temsilci olarak atanmış olan Sayın Yusuf Biton'un  yusuf.biton.tfsf@gmail.com  ve/veya Yönetim Kurulumuz adına uluslararası ilişkileri yürütecek olan Başkan Yardımcımız Sayın Dr. Sefa Ulukan'ın   sefaulukan@gmail.com  adresine göndereceğiniz  e-posta  ile her zaman sorabilirsiniz.

                Saygılarımızla,

TFSF Yönetim Kurulu