3.Uluslararası Malatya Fotokamp ''Arapgir – Kayaarası Kanyonu''

3.ULUSLARARASI MALATYA FOTOKAMP

ARAPGİR – KAYAARASI KANYONU

Malatya Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği-MAFSAD ile Arapgir Belediyesi tarafından organize edilen;  Malatya Valiliği, Malatya Büyükşehir Belediyesi, İnönü Üniversitesi, Malatya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Parantez Eğitim Kurumları, Arapgir Doğa Sporları Derneği, Arapgir Kadınlar Derneği, Belleğini Koruyan Kentler Derneği, Arapgir Sevgi Derneği, Malatya Profesyonel Aşçılar Derneği, BİLSAM,  Sony Türkiye, AKSA Elektrik ile birçok kurum/STK/özel firma tarafından desteklenen 3.Uluslararası Malatya Fotokamp Projesi,  6-9 Temmuz 2017 tarihleri arasında Malatya’nın Arapgir İlçesinde, büyüleyici bir doğaya sahip olan Kayaarası Kanyonunda yapılacak.

Yurt dışından ve Türkiye’den birçok fotoğraf sanatçısı ile fotoğraf meraklısının katılacağı ve Genel Koordinatörlüğünü Fotoğraf Sanatçısı Mustafa Ertekin’in yapacağı 3.Uluslararası Malatya Fotokamp için hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor. Fotokamp kapsamında bu yıl fotoğraf sunum-söyleşileri, atölyeler, panel, imza günleri,  sergi, fotoğraf okuma, fotoğraf teknik gezileri gibi birçok fotoğraf etkinliği gerçekleştirilecek.

Proje Koordinatörü Yılmaz Konuk, “Yırtık da Olsa Çadırınla Gel” sloganıyla yola çıktıklarını, Fotokampın bu yıl üçüncüsünü Arapgir Kayaarası Kanyonu’nda ücretsiz olarak  düzenlediklerini ve  bütün Fotokamp tutkunlarının organizasyona davetli olduğunu söyleyerek  0 505 759 5213 ve 0 555 685 48 49  nolu telefonlardan bilgi alınabileceğini vurguladı.  

Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu yaptığı açıklamada, Fotokampa ev sahipliği yapacak olan Arapgir İlçesinin, tarihi dokusu, endemik bitleri,  kültürü, doğası ve insanıyla,  fotoğrafseverlerin ziyadesiyle memnun kalacağı bir coğrafya olduğunu söyleyerek, bütün fotoğraf, kamp, doğa, gezi ve eğlence tutkunlarını Fotokampa beklediklerini ifade etti. Cömertoğlu ayrıca  Fotokampı destekteyen bütün kişi ve kurumlara teşekkür etti.