2017-057 Serkan TURAÇ "Dönüşüm" Fotoğraf Sergisi

BASIN BÜLTENİ
 
“Dönüşüm”
 
Doğanın bize bakan yüzünü keşfedin…
“Dönüşüm ” (Transfarmotion )Fotoğraf Sergisi, Dibeklihan Erdinç Bakla sanat galerisinde sanatseverle buluşuyor. 23Eylül -04 Ekim 2017 tarihleri arasında DibeklihanSanat Köyünde, Doğanın dönüşen yüzüne tanıklık edeceksiniz.
 
Serkan Turaç’ın doğa ile ilgili çalışması “Dönüşüm” dijital art fotoğraf sergisi,  doğanın bize bilinmeyen yüzünü gösteriyor. Dijital dünyanın tuvale yansıyacağı sergide birbirinden farklı çalışmalarla doğanın biraz gizli, bir o kadar da gerçek bakışlarıyla karşı karşıya olacağız. 
Her geçen gün azalan ve farklı olaylarla kendisini hissettiren doğanın, bir gün geldiğinde sadece kendi kurallarına göre yaşamı yönlendirebileceğinin hepimiz farkındayız.  Bu bağlamda doğanın bizi görüp hislerinin yansıtılmak istenmesiyle ortaya çıkan bu çalışmalarda, doğanın ifadelerini hep birlikte algılayacağız. Ülkemizin uluslararası ünvanlı fotoğrafçılarından olan Serkan Turaç’ın bu sergisinde; doğa ile olan ilişkilerimizde tek canlının insan olmadığını, doğanın da yaşayan yönünü ve bu yönünü bakışları ile bizlere hissettireceğini izleyeceğiz.
04 Ekim 2017 tarihine kadar açık olacak olan sergi, doğa ve sanat sever herkesi 23 Eylül saat 19:00’da Dibeklihan’a davet ediyor.
Doğanın bakışlarını Dönüşüm’de göreceksiniz.
 
 
Serkan Turaç biyografi
Öğrenimini Reklam ve Halkla İlişkiler üzerine tamamladıktan sonraFotoğrafçılık ve Kameramanlık eğitimi alan Turaç, 1990’lı yılların başında Fotoğrafa yerel bir gazetede başladı. Çeşitli ulusal ve uluslararası dergi, gazeteler ve internet sitelerinde röportajları, yazıları ve de fotoğrafları yayımlandı. Yurtiçi ve yurtdışında kişisel ve karma fotoğraf sergileri açtı. Fotoğraf alanında çeşitli dereceler aldı. Ulusal ve Uluslararası alanda Fotoğraf ve sinema jüri üyeliği bulunmakta. Belgesel, Kısa ve Uzun sinema projelerinde bulundu. Kendi kısa filmiNot’u 2016’da çekti. Tasarımsal alanda dereceleri bulununan Turaç; Fotoğraf seminerlerine çeşitli şirketlerin kulüpleri, dernekler, üniversiteler ve liselerde devam etmekte. 2016 da Türkiye’de ilk olarak yapılan Hareketli fotoğraflar Sergisi FOTOMOTION’nı ikisi uluslararası festival olmak üzere 4 ayrı sergi salonunda izleyici ile buluşturdu.
 
İFSAK‘da uzun yıllar çeşitli görevler aldı. Yönetim Kurullarında bulundu. İFSAK eğitim birimde ve dergisinde görevler yaptı. 2013-2015 ise İFSAK Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yaptı. İFSAK ve TFSF’nin eğitim kitabında görev alarak bölümler yazdı. İstanbul Fikri ve Sınaî Haklar’da bilirkişilik yapmakta. FIAP fotoğraf sanatı uluslararası fedarasyonu (Fédération Internationale de l'Art Photographique)EFIAP/b ünvanı ,GPU (Global Photographers International) tarafından ZEUS unvanı bulunmakta. İstanbul Fotoğraf Müzesi koleksiyonunda bir fotoğrafıyla yer almakta. Fotoğraf ve Video çalışmalarına devam etmektedir. Türkiye’de, İFSAK, BÜFOD, BODRUMART üyesi; Sille Sanat Sarayı, Muş Fotoğraf Sanatı Derneği ve Halikarnas BOFSAD’ın Onur üyesidir.